top of page

BURAK ONUR ERDEM

burak onur erdem.PNG

Burak Onur Erdem, İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi müzik teorisi ve şeflik bölümlerinden mezun oldu. Müzik eğitiminden önce ise Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi & Uluslararası İlişkiler bölümünü Rektörlük Ödülü ile tamamladı. İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi doktora programından Prova Verimliliği: Koro Şefliği Metodolojisi adlı teziyle mezun oldu.  Graz Sanat Üniversitesi'nde Prof. Johannes Prinz ile post-doktora çalışmalarını bitirdi.

 

Türkiye koro müziği için uluslararası projeler üretmek üzere Koro Kültürü Derneği’ni kurdu. 2015 yılında Avrupa Korolar Federasyonu’nda (ECA-EC) yönetim kurulu ve müzik komisyonu üyesi olarak seçildi, 2018 yılında ise Avrupa temsilcisi olarak International Federation of Choral Music (IFCM) yönetim kuruluna atandı. 38. Varna Uluslararası Koro Yarışması’nda ‘En iyi genç şef’ ödülünü kazandı ve 66. Arezzo Uluslararası Koro Yarışması’nda jüri üyeliği yaptı. Utrecht'te düzenlenecek olan Leading Voices 2022, Avrupa Koro Liderleri Günleri'nin müzik komisyonu başkanlığını yürütmektedir.​

 

2010 yılında İstanbul merkezli oda korosu Rezonans'ı kurdu ve koroyla uluslararası alanda birçok projeye imza attı. 2013-2016 yılları arası Türkiye’nin en köklü senfonik korolarından İstanbul Avrupa Korosu’nun şefliğini yaptı.

 

Burak Onur Erdem, 2017 yılından beri Devlet Çoksesli Korosu’nun şefliğini yapmaktadır.

 

http://www.burakonurerdem.com/about.html

bottom of page